
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Output Current | 2.7 A |
| Output Voltage | 10 V |
| Max Frequency | 500 kHz |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 450 mW |
| Schedule B | 8542390000 |
| Min Input Voltage | 8.5 V |
| Max Input Voltage | 38 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$3.88262
Ext.Price$3.88262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.88262 | $3.88262 |
| 10 | $3.28445 | $32.84450 |
| 25 | $2.44406 | $61.10150 |
| 50 | $1.81870 | $90.93500 |
| 100 | $1.35334 | $135.33400 |
